Завершився фестиваль-конкурс «Тарасовими шляхами»

теґи: література, поезія, фестиваль, Шевченко

 

З 12 до 14 березня 2010 року Українським державним центром позашкільної освіти за участі Всеукраїнської громадської організації «Літературне об’єднання «Кобзар» було проведено Всеукраїнський фестиваль-конкурс читців «Тарасовими шляхами», присвячений дню народження Т.Г.Шевченка. У фестивалі взяли участь по двоє переможців обласних конкурсів читців шевченківської поезії з кожної області Україні. Інформаційним спонсором фестивалю виступила «Українська літературна газета».

Україна завжди була багата справжніми талантами. Регулярні конкурси та фестивалі допомагають виявити самородків у всіх галузях соціально-культурного життя держави. Найчастіше такими є діти. І завдяки їхнім талантам у нашої країни є майбутнє.  

Багато організацій ставлять своїми пріоритетами саме такі цілі. Але далеко не всі їх дотримуються. Не хочеться вдаватися в довгий перелік благодійних товариств, котрі створюють ілюзію глобальної роботи. Але обов'язково слід вказати тих, хто дійсно бере активну участь у естетико-виховній роботі з підростаючим поколінням. Тих, хто не тільки відкриває горизонти для молодих дарувань, а ще й супроводжує їх на нелегкому творчому шляху.

Одна з таких організацій -- Український державний центр позашкільної освіти, колектив якого постійно проводить активну виховно-освітню роботу з дітьми.

Півроку в рамках Всеукраїнського фестивалю «Тарасовими шляхами» позашкільними закладами України проводилися слухання молодих обдарувань. Діти від 7 до 18 років демонстрували свої досягнення в галузі акторської майстерності та авторського таланту. Кожен регіон представляв сотні дитячих та юнацьких робіт, з яких відібралися найкращі. 13 березня на урочистому огляді в м. Києві кожна область України представила від 2 до 5 переможців. Відбір проходив за трьома віковими категоріями. Перша молодша група – діти до 10 років. Середня група – діти до 14 років. І старша юнацька група – до 18 років.

Урочисте оголошення результатів фестивалю і нагородження лауреатів відбувалося в актовій залі УДЦПО. Затверджене Міністерством освіти і науки журі вирішило, що переможцями фестивалю стали: у першій групі Віталій Маєвський, вихованець Вінницького Палацу дітей та юнацтва, у другій групі – Валерій Нечипоренко, учень Одеської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 80, в третій групі перше місце розділили Марина Бережняк (м.Бар Вінницької області), та Максим Баран, вихованець Лазірківського будинку дитячої та юнацької творчості

Конкурс проводився не тільки для того, щоб вибрати кращих, але і щоб провести певний аналіз культурної освіти юного покоління. Щоб визначити кожне дарування, щоб не втратити жодного із знайдених талантів. Саме з цією метою представники літературного об'єднання «Кобзар» – почесні гості та спонсори фестивалю, взяли шефство над кожною дитиною, яка приїхала на це свято. Голова об'єднання, Дмитро Папета, не тільки особисто привітав переможців, а й вручив подарунки молодим авторам і виконавцям конкурсу читців «Тарасовими шляхами».

Після закінчення урочистої програми учасники і гості довго не відпускали Єлизавету Захарівну Герчикову. Саме вона стала ідейним натхненником Тарасових читань. Саме вона – самий головний його організатор. І тільки завдяки активній і дружній роботі всього колективу художньо-естетичного напряму УДЦПО фестиваль пройшов на найвищому рівні.

 

Директор УДЦПО Віталій Володимирович Ткачук особисто привітав кожного учасника Тарасових читань і вручив почесні дипломи переможцям:

– У нашій країні живуть талановиті діти, і ми пишаємося тим, що маємо можливість допомагати їм. На цей час роботою структурних підрозділів нашого Центру охоплено понад 850 тисяч дітей та підлітків в Україні.

– Вже давно журналістами відзначено, що саме зараз відбувається новий виток розвитку вітчизняної культури. Наше завдання – спрямувати його в русло справжньої духовності, – додав голова міської організації ЛО «Кобзар» Андрій Лемешко.

– Переможці визначені, але це тільки початок великого шляху і спільної кропіткої роботи з кожним із учасників «Тарасових шляхів». – прокоментував фестиваль голова ЛО «Кобзар» Дмитро Папета.