«Обличчя творчості» відкриває дорогу молодим письменникам

 29 травня у книгарні «Starbooks»Літературне об’єднання «Кобзар» презентувало нові книжки авторів у рамках виставки-ярмарку «Обличчя творчості», основною метою якої стала допомога молодим письменникам у реалізації власних книжок через мережу книжкових магазинів.

 Ще за півгодини до початку заходу вже було добре чутно спілкування невеличкої компанії. Найжвавіше виступав відомий поет та прозаїк Сергій Батурин. Розмову час від часу переривало поскрипування вхідних дверей, що сигналізувало прихід нових відвідувачів, кожен з яких підготувався дуже серйозно. Так, наприклад, відомий фантаст Тимур Литовченко  прийшов завчасно з двома заповненими дощенту книжками та журналами пакунками, крім того, ще й вбраний у метелик.  І вже удвох ці автори збирали довкола себе зацікавлено-зачарованих гостей.

  А таких було дуже багато. Навіть більше - зачаровані були усі присутні: гості ярмарки, її учасники, відвідувачі магазину, організатори заходу… Інколи здавалось, що час трохи зупинився, а розкладені книги трохи образились на своїх авторів за повну відсутність уваги. Так, наприклад,  збірка поезії «Світанкові барви» Марії Кореновськой гнівно блистіла сторінками. Збірка поезії «Малювала мрію..» Катерини Матвєєвої намагалася голосно декламувати свої вірші. Альманах «Зачаруй мене тремом кохання», який представила Оксана Яблонська, яскраво виділявся красним заголовком, але навіть йому не вдалося відірвати шматочок уваги до себе. Проте книжка «Абрикослів» Вікторії Афанасьєвої ні на кого не ображалась. Її авторка не була присутня особисто, але все одне ця збірка також знайшла своє місце на виставці-ярмарку.

 Офіційним початком заходу стало привітання голови Літературного об’єднання «Кобзар» Дмитра Папети, після чого заплановані «кава-тайм» і майстер-клас з Сергієм Батуриним і Тимуром Литовченком поволі перетворились у довільне спілкування з гостями за філіжанкою кави. Сергій Батурин говорив про свій шлях у літературі і власні романи «Охоронець» та «Ost». А Тимур Литовченко давав поради молодим письменникам і розповідав про умови та передумови зародження своєї творчості. Так, перефразовуючи вислів Фаїни Раневської, він наголошував: «Для письменників випустити погану книгу – це все одно, що плюнути у вічність».

 –     По-перше, треба не хапатися і не квапитися, а працювати розмірено. Потрібно зрозуміти, що письменник не пише окремі книжки, письменник вибудовує світ. Люди, коли беруться писати, не розуміють іноді, що це важка робота, а щоби їхні герої були живими і адекватними реальності, треба продумувати це до найменших деталей – так розповідав письменник-фантаст своїм уважним слухачам, після чого подарував їм деякі номери журналу «УФО».

 Не дивлячись на дещо сумбурний перебіг подій під час виставки-ярмарку «Обличчя творчості», обидва спеціально запрошені гостя позитивно відгукнулись про захід:

 –      Якби мені не подобалось те, що робить творче об’єднання «Кобзар», я б сюди не прийшов. У мене така позиція, що навіть якщо прийде троє людей з розумними очима, з ними треба говорити, спілкуватися. А тут було більше, ніж троє, і всі були класні такі-от. Я побачив світлі обличчя, розумні очі, розумні запитання. – прокоментував Сергій Батурин.

 –      «Я розцінюю цей захід дуже добре. Мені сподобалось. Звісно, просто трошки шкода, що ми не вклалися у розпланований час. Але, мабуть, у будь-якому разі це десь скидається на те, що я говорив, – іноді собі уявляєш одне, а воно виходить по-іншому. Але це той графік, який вийшов реально. Він дозволив, трошки стиснути, так би мовити, це в часовому вимірі. Тому воно пройшло концентровано. А у концентрації є свої плюси. Звісно, мені це сподобалось, і я дуже вдячний «Кобзареві», що він зорганізував таку несподівану зустріч... Побільше б такого відбувалось, і побільше було би таких ентузіастів, як в цьому літоб’єднанні, тоді би краще, може, і жилось би», –  добавив Тимур Литовченко.

 - Дивлячись на життя з його середини, дуже хочеться зробити щось яскраве, добре, світле… Щось дуже позитивне, щоби стерти якщо не весь життєвий негатив, то хоча б більшу його частину…  Письменники – це дійсно будівельники нашої реальності, тому що саме вони закладають думки читачам через свої творіння, а тому «Обличчя творчості» – це тільки початок нашої великої праці. Але ми впевнені, що далі – буде! – Поділився своїми думками голова ЛО «Кобзар» Дмитро Папета.

 По завершенню заходу частину представлених книжок (і молодих письменників і вже відомих) розібрали самі відвідувачі, отримавши на додачу ще й автографи авторів, решта була залишена у магазині до повної її реалізації.