Наталка Поклад відвідала школярів с. Гора

теґи: Наталка Поклад, Кобзар, література, поезія

5

 

Літературним об’єднанням «Кобзар», в рамках проекту «Майстри сучасної класики»,  вже неодноразово проводилися зустрічі відомих письменників  та поетів  з учнями та студентами навчальних закладів. Кожен раз це була справжня творча подія, яка залишала незабутнє враження для всіх учасників проекту.

 

1

Але зустріч 13 травня в гірській школі Бориспільського району з відомою поетесою Наталією Іванівною Поклад перетворилася не просто на свято, не просто на жвавий діалог дітей з авторкою, а в справжній епіцентр уваги та взаємної поваги, добре присмачених  неймовірно красивою українською лірикою.

 

Наталію Іванівну (літературний псевдонім – Наталка Поклад) нема потреби представляти читачам. Відома українська поетеса, публіцист, фольклорист, етнограф, автор  16 книг, в тому числі для дітей, член Національної спілки письменників України з 1988 р. Вона одна з найталановитіших, найпомітніших, найекспресивніших творчих особистостей українського літературного процесу. Кожна її поетична книжка – це сповідь сучасної жінки-митця, яка живе в епіцентрі нашого суспільно-політичного буття. Її пристрасна творчість – завжди доказ, що українську жінку неможливо відправити на маргінеси житейські чи духовні ані мимохіть, ані зумисне. Вона – завжди буде оберегом і берегинею найвищих людських, національних і родинних цінностей.

 

Літературні критики цілком справедливо називають її Берегинею української лірики. І це дійсно так. Її чарівна поезія не тільки привертає до себе увагу, вона просто огортає теплим і світлим позитивом, якого так не вистачає сучасності.

 

4

Діти були дуже захоплені мелодійним голосом, живою промовою, м'якістю і добротою цієї дивної жінки. Протягом півтори години кожен з майже 60 учнів навіть не ворухнувся. Вони зустрічали поетесу стоячи, слухали кожне промовлене слово та аплодували кожному прочитаному віршу.

 

Ні організатори, ні вчителя, ні сама Наталія Іванівна не очікували такої уваги та зацікавленості від школярів, що ще раз підтверджує правильність та необхідність проведення творчих зустрічей учнів з відомими особистостями.

 

–        Діти – це не просто майбутнє нашої країни, це її життя. І наша мета – зробити її красивою, світлою, насиченою високими духовними ідеалами. Можливим це стане лише тоді, коли кожен з нас на своєму особистому прикладі і досвіді покаже підростаючому поколінню справжні культурні цінності та істинний сенс правильно обраного шляху. «Майстри сучасної класики» – це міст з надійними поручнями між дитиною в період її  становлення, як особистості і сучасним життям, до якого дитина йде. – Відповідає Лера Крок, заступник голови правління ЛО «Кобзар».

 

 

 

13.05.10